×

Notice

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

logo1

Pomosty Przyszłości” to pierwsze wydarzenie w województwie podlaskim promujące dobre wzorce odnośnie współpracy na linii biznes-nauka i odwrotnie. Organizatorem jest Fundacja Technotalenty a współorganizatorem Województwo Podlaskie.


Przedsiębiorcy i naukowcy mogą zgłosić swoje firmy, instytucje naukowe i opisać w jaki sposób współpracują z nauką czy biznesem. Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości środowisk naukowych i biznesowych odnośnie korzyści płynących z obopólnej współpracy oraz pokazanie najlepszych praktyk i przykładów projektów, które powstały wspólnie i niosą za sobą korzyści dla gospodarki i świata nauki.

„Z badań prowadzonych w Oxfordzie wynika, że szansa na komercjalizację wyników pracy badawczej rośnie do 95% jeśli na etapie koncepcji jest konsultowana z rynkiem. Jeśli tak się nie stanie to szanse zatrzymują się na 5%” powiedział Tomasz Stypułkowski, wiceprezes Fundacji Technotalenty.

Istotne jest także budowanie prestiżu naukowca/wdrożeniowca, rozwijanie pewnej kultury współpracy talentów naukowych z firmami co jest misją Fundacji Technotalenty. Inicjatywa Fundacji Technotalenty i Województwa Podlaskiego jakim są „Pomosty Przyszłości” ma zatem ogromne znaczenie dla gospodarki województwa podlaskiego a nawet Polski.


Wydarzenie jest skierowane do podmiotów gospodarczych, instytucji naukowych oraz wszystkich osób zainteresowanych współpracą nauki z biznesem. Aby zgłosić się do Pomostów Przyszłości wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie
https://technotalenty.pl/pomosty2022/ od 19 września do 10 listopada 2022 i opisać swoją współpracę z nauką lub biznesem wybierając z poniższych kategorii:

a) Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego - Kategoria skierowana do firm współpracujących skutecznie ze środowiskiem naukowym realizując wspólne projekty B+R o charakterze wdrożeniowym. W formularzu należy opisać jakie projekty zostały wspólnie zrealizowane, co zostało wdrożone, jakie są tego dzisiaj rezultaty, czego projekty dotyczyły, kiedy zostały zrealizowane, jakie miały etapy i na jakich etapach teraz się znajdują oraz partnerów, którzy byli zaangażowani i jakie były ich role.


b) Pomost do nauki dla osoby -
Kategoria skierowana do osób odpowiedzialnych w swojej firmie za współpracę ze środowiskiem naukowym, dzięki którym w firmie realizowane są projekty B+R o charakterze Zgłaszając się w tej kategorii należy opisać wspólnie zrealizowane projekty, co zostało wdrożone i jakie są tego dzisiaj rezultaty. Należy opisać czego projekty dotyczyły, kiedy zostały zrealizowane, jakie miały etapy i na jakich etapach teraz się znajdują. Dodatkowo opispartnerów, którzy byli zaangażowani i jakie były ich role. A przede wszystkim: jaka była lub jest rola zgłaszanego uczestnika w danym projekcie.
c) Pomost do biznesu dla instytucji naukowej -
Kategoria skierowana do instytucji (instytutów badawczych, uczelni, wydziałów lub innych
jednostek uczelni, centrów B+R i innych) , które działa naukowo na rzecz przemysłu i skutecznie wdraża projekty B+R o charakterze wdrożeniowym. W tej kategorii należy opisać jakie projekty udało się wspólnie zrealizować, co zostało wdrożone i jakie są rezultaty. Instytucja powinna opisać czego projekty dotyczyły, kiedy zostały zrealizowane, jakie miały etapy i na jakich etapach teraz się znajdują, partnerów, którzy byli zaangażowani i jakie były
ich role.

d) Pomost do biznesu dla osoby -
Kategoria skierowana do pracowników naukowych instytucji (instytutów badawczych, uczelni, wydziałów lub innych jednostek uczelni, centrów B+R i innych), którzy działa na rzecz przemysłu i skutecznie są realizowane projekty B+R o charakterze wdrożeniowym. W tej
kategorii należy opisać jakie projekty udało się wspólnie zrealizować, co zostało wdrożone i jakie są tego rezultaty. Należy opisać czego projekty dotyczyły, kiedy zostały zrealizowane, jakie miały etapy i na jakich etapach teraz się znajdują. Dodatkowo uczestnicy powinni opisać partnerów, którzy byli zaangażowani i jakie były ich role. A przede wszystkim: jaka była lub jest rola uczestnika w danym projekcie.

 

Bez względu na wybór kategorii uczestnicy powinni podać tylko te informacje, które mogą przekazać. Kapituła w listopadzie oceni zgłoszenia we wszystkich 4 kategoriach. Najlepsze podmioty gospodarcze, instytucje naukowe oraz osoby fizyczne współpracujące z biznesem lub nauką zostaną nagrodzone statuetkami na uroczystej Gali, która odbędzie się 12 grudnia 2022 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej.


Harmonogram Pomostów Przyszłości

19.09.2022 - 10.11.2022 Zbieranie zgłoszeń do „Pomostów Przyszłości”

10.11.2022 - 30.11.2022 Weryfikacja zgłoszeń, obrady kapituły

12.12.2022 Gala wręczenia nagród „Pomostów Przyszłości”


Zapraszamy do wzięcia udziału. Więcej informacji znajduje się na stronie

https://technotalenty.pl/pomosty2022/
a w przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez
adres
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie 732 624 779.


 

 

BACHELOR'S DEGREE

          MASTER'S DEGREE

 

 T2

MEDIA
AND COMMUNICATION

      

T3

ADVERTISING
AND PUBLIC RELATIONS

           

T1

CULTURAL TOURISM

                
      

T4

COMMUNICATION
IN DIGITAL MEDIA

 
   

T6

FILM AND MEDIA
STUDIES

           

T5

CULTURE OF PODLASIE

 


 

    

  50 / 50

            
 
 
50 SHADES OF CULTURAL STUDIES
50 YEARS OF PHILOLOGICAL FACULTY UWB