×

Notice

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

dr Barbara Olech

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

DSCN0600

 

Zainteresowania badawcze: literatura i kultura Młodej Polski oraz  XX i XXI wieku (ze szczególnym uwzględnieniem twórczości  kobiet), kresy w literaturze i kulturze polskiej, artyści polscy pochodzenia żydowskiego (zwłaszcza tworzący w Izraelu).

Jako członek Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” od wielu lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji literatury i kultury polskiej na Białorusi i Łotwie (olimpiady literatury i języka polskiego, warsztaty dla uczniów i nauczycieli, polskie dyktanda, konkursy recytatorskie, zagraniczne edycje narodowych czytań). Jest członkiem Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael i współorganizatorką wszystkich edycji białostockiego Festiwalu Kultury Żydowskiej „Zachor – Kolor i Dźwięk” (od 2008 r.) oraz cyklu Międzynarodowych Konferencji Naukowych „Żydzi wschodniej Polski” (do 2017 r.). W 2014 roku otrzymała prestiżowe odznaczenie „Chroniąc Pamięć”, które jest przyznawane przez Ambasadę Izraela w Polsce i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Polakom zaangażowanym w zachowanie dziedzictwa polskich Żydów oraz dialog polsko-żydowski.

Opracowała Utwory wybrane Marii Grossek-Koryckiej w serii „Biblioteka Poezji Młodej Polski” (Kraków 2005). Jest autorką książek  Harmonia. liryzm, trwoga. Studia o twórczości Bronisławy Ostrowskiej (Białystok 2012), Zachor. Żydowskie losy odzyskane w słowie (Białystok 2017)  oraz wielu artykułów drukowanych w książkach zbiorowych w kraju i za granicą (Białoruś, Ukraina, Izrael).

 

 

BACHELOR'S DEGREE

          MASTER'S DEGREE

 

 T2

MEDIA
AND COMMUNICATION

      

T3

ADVERTISING
AND PUBLIC RELATIONS

           

T1

CULTURAL TOURISM

                
      

T4

COMMUNICATION
IN DIGITAL MEDIA

 
   

T6

FILM AND MEDIA
STUDIES

           

T5

CULTURE OF PODLASIE

 


 

    

  50 / 50

            
 
 
50 SHADES OF CULTURAL STUDIES
50 YEARS OF PHILOLOGICAL FACULTY UWB